Årsmöte Naturskyddsföreningen i Borlänge 2019

Välkommen på årsmöte 2019-03-20 kl.18 i Gammelgården.
På årsmötet tar vi beslut om vilka som ska sitta i styrelsen och vilka aktiviteter vi ska utföra under året. Förslag på styrelse presenteras på årsmötet. Årsmöteshandlingar finns på vår hemsida https://borlange.naturskyddsforeningen.se/om-foreningen/arsmoteshandlingar-2019/ .
Alla medlemmar är välkomna oavsett ålder och erfarenhet av möten. Du är viktig för vår förening. Vi bjuder på kaffe och smörgås. För att fika ska räcka till alla anmäl gärna ditt deltagande via e-post: borlange@naturskyddsforeningen.se
Förutom själva årsmötet kommer Göran Rönning och lär oss mer om tjädrar.
Styrelsens kontaktperson ordförande: Hendrik Deivall, 0736-38 87 50

Dela

Kommentera

Lämna ett svar

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Lär dig hur din kommentardata bearbetas.